Etusivu

 

 Sivut päivitetty  26.6.2018   

Tervetuloa Köyliim Mölkky 03 ry:n kotisivuille. Seura harrastaa mölkkypelitoimintaa ja toiminta-alueenamme on Pyhäjärviseudun kunnat ( Köyliö, Säkylä ja Eura ). Sivuilta löytyy tietoa seurastamme ja kauden aikana pidettävistä kilpailuista. Sivuja / kalenteria päivitetään mahdollisuuksien mukaan. 

****************************************************************************

Kesämölkkysarja 2018  alkoi  Kepolassa  ma 21.5. 

ja päättyi finaalipeleihn  ti 26.6.

Sarjan voitti  KiviSet,  toisena  TaJu,  kolmanneksi  Team Harjavalta,  neljäs EPo

Kts.  >  KESÄMÖLKKYSARJA  2018

****************************************************************************

KöMölle  mitalisija  Vierumäeltä !

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ammattiliitto PRO Mölkkyturnaus                                          pelattiin Vierumäen urheiluopistolla la 26.5.

Pronssille sijoittuneessa joukkueessa pelasi  Jouko Juhola / Tapani Ketola / Oiva Salonen              ( mukana 17 joukkuetta ) 

******************************************************************** 

2017 – 2018  Hallisarja päätökseen

Sarjan mestarijoukkue  Osujat,  hopealle Johtotähdet, pronsille  Jussi Team, neljänneksi TM Tuhnut

kts.    HALLISARJA 2017 – 2018

*****************************************************************************

SM pronssia  KöMö:lle

SM-HALLITURNAUS  2018      Juho Kivimäki – Kari Kauramaa

Pronssiottelu:    KöMö03 JuKa  –  SanDels   2 – 0  ( 100 – 84 )

Finaaliottelu:   MK Lahti – SiTi Seka   3 – 0  ( 150 – 102 )

Onnittelut mitalisteille !

******************************************************************************

XII TAMMI – cup  2018

1.  Osujat    ( Jorma Valonen – Heikki Vännilä )

2.  TosiNaiset  ( Rauni Halonen – Riitta Vännilä )

3.  TM JoMa  ( Jouko Juhola – Martti Aronen )

4.  KiviSet  ( Kari Kauramaa – Matti Kivimäki )

Kts. lisää sivulta  >   XII Tammi – cup 2018

****************************************************************************

Seuran MESTARUUSKISA oli 20.1.-18

Tulokset:   Seura mestaruus 2018

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ensimmäinen  MÖLKKYLEHTI  nro 1  on  ilmestynyt !

Helsingin Mölkkyseura ry:n  julkaisemana

 

 

KöMöläiset  kiittää HMS:aa ( ja kaikkia jutuntehneitä ) mahtavasta lehdestä !!     Huom.  painosmäärä 100 kpl,  siis keräilyarvoa !

( Ota yhteyttä   ( Tapani ),  jos haluat lukea tätä )

***************************************************************************

 

***************************************************************************

 

LIIKUNTAHALLI – vuoro  torstaisin   klo 18 – 21           ( Kepolan liikuntahalli )

Hallisarja aloitettiin  to  2.11.-17   ja päättyi finaaleihin  to 22.3.-18  

Otteluohjelma  /  sarjataulukko  >  HALLISARJA 2017 – 2018

****************************************************************************

Säkylän kunnan ja KöMö 03:n yhteistyössä järjestettävä

SÄKYLÄN KUNNAN MÖLKKYMESTARUUSKILPAILU 2017

ma 4.9. klo 17.30  Katinhännän kentällä.    Sarjat naisille ja miehille.

Miehet:   1.  Jouni Marttila   2. Tapani Ketola  3. Kari Kauramaa  4. Juho Kivimäki

Naiset:   1. Tanja Ruusunen  2. Ritva Tiikkaja  3. Pirjo Marttila  4. Maija Setänen

Kts. lopulliset  tulokset    >    Kunnanmestaruus

****************************************************************************

LIITTO-OTTELU     Hyvinkäällä 9.9.2017

Otteluun ilmoittautui 16 jäsenseuraa  ( 30 joukkuetta )

Seurastamme mukana:    6. sija   KöMö03-2  ( Heikki, Jorma ja Tapani ),            24.-30. sija     KöMö03-1 ( Matti, Kari ja Juho ),

Kts.  >  2017 Kilpailutulokset

****************************************************************************

SM Trippelistä  KöMölle  pronssia !

Joukkueella:  Juho – Matti – Kari.      Hollolassa mukana 59 joukkuetta.

*****************************************************************************

XV RISTOLA OPEN – mölkkyturnaus Köyliössä 6.8.2017

Kisa heitettiin aluksi aurinkoisessa säässä ja loppu iltapäivä vesisateessa.

Kisan mestariksi nousi alun haparoinnin jälkeen lopulta jälleen Kiviset. Toiseksi yhden nollapelin jälkeenkin Yttilän Osujat.  Kolmanneksi, ennen Yläneen Senioritanssijoitten yllätysjoukkuetta,   TJiit

Kts. lopputulokset  >   Kilpailutulokset 2017

*****************************************************************************

KESÄSARJA PÄÄTTYNYT

Finaalit heitettiin ti 27.6.  Yttilän kentällä

  1.  KiviSet  –   2.  Team Harjavalta  –   3. Tuohiniemen Tapit  –   4.  Jussi Team

kts.   Kesämölkkysarja 2017

*****************************************************************************

SM Singeli 2017  Pukinmäen liikuntapuisto  la 10.6., Helsinki  klo 10.00

Seurastamme on ilmoittautunut mukaan 7 heittäjää  ( mukana 112 osall.) :

Matti K. ( 55.)  –  Juho K. ( 69.)  –   Kari K. ( 40.)  –  Pekka V. ( 32. )  –  Tanja R. ( 107.)  –  Jukka S. ( 73. )  –  Tapani K. ( 62.)

**************************************************************************”

SÄKYLÄN  NUORTEN KUNNANMESTARUUSMÖLKKY

torstaina 11.5. klo 17.45 Yttilän Museokoululla

tytöt 2009-2010:    1. Mari Hyväri  150    2.  Ellinoora Hyväri  73

tytöt 2006-2008:    1. Kaisa Luoto  135    2.  Henna Pietilä  122

tytöt 2003-2005:   1. Iida Marttila  136

pojat 2006-2008    1.  Vilho Vännilä  136

Yhteistyössä Säkylän kunnan liikuntatoimi ja Köyliim Mölkky 03 ry

************************************************************************

HALLISARJA PÄÄTÖKSEEN 23.3.

Sarjan voittaja  Jussi Team  ( Jukka Saari, Tavo Jürna, Petri Hyväri )

vas. Petri,  Jussi  ja Tavo

 

 

2. KiviSet     3. Osujat    4. Team Harjavalta

Hallisarjan finalistit 2016 – 2017                              vas. Team Harjavalta, Osujat, Jussi Team, KiviSet

============================================================================

XI TAMMI-cup talviturnaus  4.3.2017

  1. Komanda  ( Viktor Protasov – Petri Hyväri )   2.  KiviSet  ( Matti Kivimäki – Kari Kauramaa )   3.  Osujat  ( Heikki Vännilä – Tapio Putko )   4.  Tuohiniemen Tapit ( Yrjö Nummisto –     Tapani Ketola )

  Lissä tuloksia  >  Tammi-cup 2017

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

HALLI SM 2017 – Lahti 4.-5.2.

Seurastamme oli mukana neljä parijoukkuetta.  Joukkueita kaikkiaan 93.

13. KöMö03-KaMa ( Kari/Matti ),  47. KöMö03-JuPe ( Juho/Pekka ),  78. KöMö03-ViPe                        ( Viktor/Petri ),   90. KöMö03-RaTa ( Raija/Tanja)

SM Halli voittaja:  1. Konna&Koukku  2. Kipeet Ukkelit  3. Tenukepit  4. Topijatoivoton

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

SEURAN MESTARUUSKISA

Mestaruudet kisailtu  Kepolan koulun liikuntahallissa la 21.1.2017

Naisten sarja:   1.  Ritva Tiikkaja  2. Outi Virolainen   3. Pirjo Marttila   4. Pirjo Itkonen

Miesten sarja:   1.  Kari Kauramaa  2. Juho Kivimäki  3. Jouni Marttila  4. Pekka Virolainen

Onnittelut voittajille  !

Kts. tulokset  >   Seuramestaruus 2017

 

*****************************************************************************

Vuoden 2016 Mölkkyilijä  –   Seija Lehto

vk-2016-019

2016 Mölkkyilijä keskellä,  vierellään ”herraseuraa” , pj. Tapio  ja  v. 2015  M,   Heikki

============================================================================

MM MÖLKKY 2016,  Le Rheu, Ranska  –  20.8.-21.8.

Osallistujajoukkueita 268 ( 14 maata )  

1. YATCH, Ranska  2. METZ MÖLKKY,  Ranska   3. YEC´HED MAD GAST,  Ranska     4. COBRA CSKA, Suomi ( Hyvinkää )   5. Kaameet Apinat, Suomi ( Lahti )   6. Les Loups Argents, Ranska    7. Thovalkky,  Ranska    8.  AMC Craon, Ranska

****************************************************************************

LIITTO – kisa  Kausalassa   la 27.8.2016

Köyliim Mölkky 03 mukana kahdella sallitulla joukkueella ( 2 per jäsenseura ). Kaikkiaan joukkueita 21

KöMö03-1 : sijoitus 5.  Kari Kauramaa – Matti Kivimäki – Juho Kivimäki   ( Raija Kauramaa )

KöMö03-2 : sijoitus 14.   Jukka Saari – Tiia Hyväri  –  Petri Hyväri

***************************************************************************

SÄKYLÄN KUNNAN MÖLKKYMESTARUUSKILPAILU to 1.9.   Katinhännän kentällä    osoite:   ( Plaamintie 10 )

Naiset:  1. Seija Lehto – 2. Ritva Tiikkaja – 3. Eeva Teperi – 4. Pirjo Marttila

Miehet:  1. Kari Kauramaa – 2. Tavo Jürna – 3. Jouko Juhola – 4. Aulis Teperi

Lopulliset tulokset   >   kts. sivu   >   KUNNANMESTARUUS

***************************************************************************

XIV RISTOLA OPEN   –  Köyliössä  Ristolan kentällä su 14.8.       1. Kiviset   2. Jussi Team   3. Yläneen Ohiheittäjät   4.  Rauni & pojat

  Onnea voittajille !  ja kaikille osallistuneille !   Kts. sivulta > 2016 kilpailutulokset

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

edessä voitt. KiviSet,   takana oik. hopeaa Jussi Team ja takana vas. Yläneen Ohiheittäjät

****************************************************************************

SM – Neluri pelattiin Lahdessa la 6.8.  ( joukk. yht. 63 )

Köyliöläisnuorten joukkue MÖLKKÄÄVÄT PÖLKYT sijoittui  VIIDENNEKSI ( 5.) (  Juha Kulmala – Tommi Kulmala – Santeri Mattila – Jari  )

Muut sijoitukset:  12.-13.   KöMö03 KKK    ( Tiia – Petri – Tavo – Jukka ),    14.-15.   KöMö03 HLT  ( Jarmo – Tapani – Jouko – Tapio ),  34.  KöMö03 PORA   ( Pekka – Ritva – Outi – Ari )                 38.   KöMö03 KS  ( Kari – Matti – Juho – Heikki )

=================

SM – Nelurin finalistit:   1.  Mainospaita,   2.  Woodi,   3. HMS Nuevo Bueno,   4. Team Refla

****************************************************************************

MUSA – sarjan lopputuloksissa KöMö03  kolmas !

1. Mahlu  2. MK Lahti  3. KöMö03   4. Viisnolla  5.  KA Lahti   6.  Pullistus

Sarjasta enemmän sivulla: www.musamolkky.fi

MUSA - KöMö03 007

MUSA-sarjassa mukana Pekka, Ritva, Matti, Kari, Outi ja Juho

****************************************************************************

YKKÖSSIJA !

HYVINKÄÄ OPEN´IN VOITTO  KÖYLIÖÖN !

Voittajapari kisassa oli Kari Kauramaa ja Matti Kivimäki ja pistesijalle, 6.:ksi  sijoittui  Pekka Virolainen ja Juho Kivimäki.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ELÄKELIITON VALTAKUNNALLINEN  MESTARUUSKISA ke 27.7. Asikkalassa ( Vääksy )

Köyliölle mestaruus ja nelos sija !

asikkala-2016-koylio-3

 

 

 

Mestaruuteen ylsi EL Köyliö 3 ( vs. Jokioinen ) ja neloseksi EL Köyliö 1 ( vs. Forssa )

KöMöstä mukana 12 pelaajaa.   EL Köyliö 1  Lasse H – Pirjo E – Riitta V – Jukka Sa  –                 EL Köyliö 2  Pentti V – Erkki K – Jukka Se – Aulis T   EL Köyliö 3  Heikki V – Jouko J – Jarmo K – Tapani K

Mukana 36 joukkuetta

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

KESÄMÖLKKYSARJA   päättyi  finaalipeleihin ti 28.6. Yttilässä

1.   Jussi Team  ( Tavo Jürna, Petri Hyväri ja Jukka Saari ),   2.  Ehtamon Ponnistus  ( Jarmo Kulmala ja Pertti Susi ),  3. Team RaJu  ( Raili Granfors ja Juha Karvonen ),  4.  TM Tuhnut  ( Matti Suoyrjö, Martti Aronen ja Jouko Juhola ),  5.  Tuohiniemen Tapit  ( Tapio Putko, Tapani Ketola ja Yrjö Nummisto ),  6.  Mölkkäävät Pölkyt  ( Tommi Kulmala, Teemu Setälä, Veli-Pekka Reiman ja Santeri Mattila )

Kts. sivu    Kesämölkkysarja 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

vas. Pertti ja Jarmo ( hopeaa ), kesk. voittajat  Tavo ja Petri ( Jukka puutttu ) , oik.  Juha ja Raili ( pronssia ) Onnittelut voittajille !!  ja  KIITOKSET  kaikille sarjaan  osallistuneille !

*****************************************************************************

KÖYLIÖ – päivä kisan voittajakylä  YTTILÄ !

Loppuottelussa Yttilä voitti Ristolan 2 – 1  ( Yttilän joukkueessa pelasi: Pirjo Sillanpää, Ritva Tiikkaja, Yrjö Nummisto ja Jari Silen  /  Ristolan joukkueessa: Eeva Teperi, Aulis Teperi, Anna-Liisa Saari ja Jarmo Kulmala )

Kts.  Kilpailutulokset 2016

***************************************************************************

KöMö´lle taas mitalisija,  nyt Vierumäeltä !

Ammattiliitto PRO Mölkkyturnaus                                            pelattiin Vierumäen urheiluopistolla la 28.5.

Hopealle sijoittuneessa joukkueessa pelasi  Jouko Juhola / Tapani Ketola / Oiva Salonen    ( huom !  Jouko pelasi virheettömän turnauksen,  ei  ohiheittoja !! )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

vas.   Jouko, Oiva ja Tapani

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PRO:n hopeamalja

 

 

 

***************************************************************************

SM – singeli  Saarijärvellä,  Mahlussa  la 11.6.

Köyliim Mölkky 03  seitsemän pelaajan voimalla mestaruuskisassa !

Mukana: Kari Kauramaa ( 5. ),  Matti Kivimäki ( 21. ), Juho Kivimäki ( 61. )  Tapani Ketola ( 82.)  Jouko Juhola ( 87. ),  Jukka Saari ( 91. ),  Martti Aronen ( 96. )

****************************************************************************   

Säkylän kunnan NUORTEN MÖLKKYMESTARUUS  ratkaistiin ti 17.5.  Kepolassa

Kts. >  2016  Kilpailutulokset ( s. 3 )                                         Säkylän kunta  /  KöMö03

*****************************************************************************

SM duppeli 2016,  Helsinki 14.5.2016  ( mukana 85 joukkuetta )

KöMö03:n joukkueet:

32.  ( TJ )    Jukka – Tapani     ( 2. pud.pelikierros )

42.  (  PA  )   Pekka – Ari     ( 1. pud.pelikierros )

43.  (  JR  )   Juho – Ritva      ( 1. pud.pelikierros )

******************************************************************** 

Halli SM 2016, Lahti   /  KARI ja MATTI pronssipelissä ! 

1) PACOSIN TOROT   2) TESU   3) MÖLKSUCKERS   4)  KÖMÖ 03 KS     ( mukana 94 joukk. )

KöMö03:n muut joukkueet:  50. KöMö03 PoRa2 ( Outi/Ritva )  76. KöMö03 PoRa 1 ( Pekka/Ari )

*****************************************************************************

X  TAMMI  cup –  turnaus                                             Ravintola Korkea Tammen pihapiirissä, Yttilässä  la 5.3.  

Turnauksen ykkönen:  Kiviset   ( Kari Kauramaa – Matti Kivimäki )

toinen:  Komanda   ( Viktor Protasov – Petri Hyväri )

kolmas:  PerusMölkyt  ( Jarmo Kulmala – Tapani Ketola )

neljäs:  Team PoRa  ( Outi Virolainen – Ari Puisto )

Lopulliset tulokset  >  Tammi Cup 2016

TC 2016 002

 

 

 

Alkusarjaa talvisäässä

TC 2016 015

 

TC 2016 021

 

 

           Finaalipeli valojen loisteessa !

 

 

TC 2016 038

 

 

Voittajat hämyisessä      palkintojenjaossa

 

 

 

***************************************************************************

HALLISARJA 2015 – 2016  päätökseen 17.3.

1.  Jussi Team   ( Jukka Saari – Tavo Jürna – Petri Hyväri )

2.  Mölkkärit    ( Pekka Virolainen – Ritva Tiikkaja – Raija KauramaaRiitta Vännilä )

3.  Johtotähdet   ( Jarmo Kulmala – Tapio Putko – Tapani Ketola )

4.  Osujat  ( Viktor Protasov – Heikki Vännilä – Jorma ValonenOuti Virolainen – Ari Puisto )

Hallisarja 15-16 011

ed. alh. 1. Jussi Team – vas. 2. Mölkkärit – oik. 3. Johtotähdet

*****************************************************************************

Seuramestaruus – kisa  la 23.1. Kepolan liikuntahallilla

SEURAMESTARUUDET 2016:

Naiset:   1.  SEIJA LEHTO    2.  ULLA LEHTIMÄKI   3.  PIRJO SILLANPÄÄ   4. PIRJO ITKONEN

Miehet:    1.  JOUKO JUHOLA   2. JORMA VALONEN  3.  JUKKA SAARI  4. PEKKA VIROLAINEN

Lopulliset sijoitukset:  kts. Kilpailu tulokset  ( s. 1-2 )

Seuramestaruus 2016 019

Seuramestaruus 2016 012

*****************************************************************************

 

VK 2015 043

HALLIVUOROT ALKANEET

Alk. torstaisin 15.10.,  klo 18-21,   Kepolan liikuntahallilla.

Samalla aloitetaan ko. vuorolla 5.11. alkaen  TALVISARJA ( mukana 12 joukk. )       Pelit  1-3 viikon välein.   Joukk.  3-6 henk.  ( 3 pelaa ).

Joukkueiden pelit sivulla >   Hallisarja  2015 – 2016

 

 

kuvassa:  Vuoden 2015 Mölkkeri ( Heikki )

****************************************************************************

KUNNANMESTARUUS  KISAILTU   kts.  Kilpailutulokset

******************************************************************

2.  LIITTOMÖLKKY – kisa   Köyliössä   

Lauantaina 29.8. pelattiin Mölkkyliiton jäsenseurojen välinen LIITTOMÖLKKY-kisa. Tänä vuonna tapahtuman järjesti Köyliim Mölkky 03 ry  yhteistyössä Mölkkyliiton kanssa  Kepolan alakoulun kentällä.

Mitalijoukkueet  tulivat Uudeltamaalta:

Ykkös – ja kolmossijan vei nimiinsä  Helsingin Mölkky Seura 1 ja 2. Hopealle sijoittui  hyvinkääläinen  Cobra Team.   Neljänneksi  tuli  hollolalainen Janetzki 1

HMS ja LALLI

LALLI ja HMS LIITTOMESTARIT 2015

Mukana 21 joukkuetta.   Helsingistä,  Lahdesta,  Hyvinkäältä,  Hollolasta,  Iitistä  Saarijärveltä   ja  Köyliöstä.

***********************************************************************

MM-kisa, Lahti 15.-16.8.2015  ( mukana 175 joukkuetta )

KöMö03:n joukkueet:

13. – 16.  ( PORA )  Pekka – Ritva – Outi – Ari

17. – 22.  (  HT  )  Tapani – Tapio – Jouko – Jarmo

52. – 59.  (  KS  )  Kari – Matti K – Juho – Heikki

96. >        (  JT  )   Tavo – Jussi – Matti – Päivi – Riitta 

Mukana myös köyliöläisjoukkue:  65. – 75.   Mölkkäävät Pölkyt

********************************************************************

Köyliön kunnan MÖLKKYMESTARUUSKILPAILU

Keskiviikkona 2.9.  sateessa heitetty viimeinen Köyliön mestaruus 

Köyliön kunnanmestarit:    TAVO JÜRNA ja EEVA TEPERI,    hopeaa   JARMO KULMALA ja PIRJO MARTTILA,   pronssia  KARI KAURAMAA ja RAIJA KAURAMAA, nelosia   HEIKKI VÄNNILÄ  ja RAUNI HALONEN

kts.  KIlpailutulokset

järj.   Köyliim Mölkky 03 ry  /  Köyliön kunnan liikuntatoimi

*********************************************************************

XIII RISTOLA OPEN  –  turnaus  su 2.8.

Kts.  >  Kilpailu tulokset

HUOM !   Kilpailu on  karsinta  la 29.8. Köyliössä pelattavaan LIITTO – otteluun.    Mölkkyliiton jäsenseurojen kilpailu.  Viime vuonna Suomenlinnassa järjestetyssä ens. ottelussa oli mukana 22 jäsenseuraa

LIITTO – ottelu joukkueet:  KöMö 03 – 1 ( Kari Kauramaa – Matti Kivimäki – Juho Kivimäki ), KöMö 03 – 2 ( Jouni Marttila – Arto Tuomola – Reijo Mattila ), KöMö 03 – 3 ( Marko Kauramaa – Tapio Haavisto – Mikko Haavisto )

*******************************************************************

KESÄSARJA  päätökseen  Yttilässä 22.6.

Mitalistit:   1.  KiviSet  ( Kari Kauramaa – Matti Kivimäki *SM-Nelonen* – Juho Kivimäki )       2.  Osujat  ( Jorma Valonen – Heikki Vännilä )   3.  TM Tuhnut  ( Matti Suoyrjö – Martti Aronen – Jouko Juhola )   ja niukasti mitalien ulkopuolelle jäänyt runkosarjan ”ykkönen”  Team RaJu    ( Raili Granfors – Juha Karvonen )

Kts. tulokset  >  KESÄMÖLKKYSARJA 2015

Kesäsarja 2015 014

vas. hopea Heikki ja Jorma, mestarit Kari ja Matti,  ja kesäkisan yllätyspronssijoukkue  Jouko, Matti ja Martti

*******************************************************************

SM – singeli Saarijärvellä   6.6.2015

Matti Kivimäelle neljäs sija  !                                                Pronssiottelu: ( Jari Haasiatarha, Hollola  – Matti Kivimäki, Köyliö  50-41, 46-50, 70-59 ) SM-finaali:  ( Jyrki Harju,  Mahlu  –  Jukka Mäntylä, Helsinki 50-27, 42-50, 37-50, 42-50 ) 

Kari  ( 11.),  Pekka ( 30.),  Ritva  ( 64.),  Tapani  ( 66.),   Juho  ( 71.),  Outi  (86.),  Jukka  (88.)

KöMö´läisiä mukana kahdeksan  ( yht. 100 heittäjää )

*******************************************************************

NUORTEN MÖLKKYMESTARUUS 2015,  ti 12.5.  klo 18.00  ( samalla kunnanmestaruus )

tytöt 2006 – 2008       1. Aada Aaltonen      2. Venla Vaaranen

tytöt 2004 – 2005       1. Aurora Marttila     2. Emma Jokela     3. Emilia Jokela

pojat 2004 – 2005       1. Elias Vännilä

pojat 2001 – 2003       1. Timo Virtanen

Köyliim Mölkky 03:n lahjoittamat Hesburgerin lahjakortin voittivat  Aada ja Timo

ONNITTELUT MITALISTEILLE ja VOITTAJILLE !

*********************************************************************

SM – duppeli Helsingissä la 16.5.

Köyliim Mölkystä mukana kolme parijoukkuetta.   ( mukana yht. 64 joukk. )

30. KöMö03-ViRi ( Outi / Ritva ),   35. KöMö03-JuPe ( Juho / Pekka ),   54. KöMö03-KaTa ( Kari / Tapani )

**********************************************************************

Hallisarja päätökseen 26.3.      ( Onnittelut voittajille )

1.  Osujat   ( Viktor Protasov – Heikki Vännilä – Jorma Valonen )

2.  Kiviset   ( Kari Kauramaa – Juho Kivimäki – Matti Kivimäki )

3.  Jussi Team  ( Jukka Saari – Tiia Hyväri – Tavo Jürna – Petri Hyväri )

_____________________________________________________________________________________________

4.  Johtotähdet  ( Jarmo Kulmala – Tapani Ketola – Tapio Putko – Eeva Teperi )

Hallisarjan B-finaali pelattiin 12.3.

5.  Mölkkärit   ( Ritva Tiikkaja – Raija Kauramaa – Ahti Ahola – Pekka Virolainen )

6.  Team Harjavalta   ( Raili Granfors – Jorma Virtanen – Juha Karvonen )

7.  TM Ladyt  ( Seija Lehto – Pirjo Marttila – Pirjo Sillanpää )

8.  Wanhat Konkarit  ( Pentti Vähätalo – Erkki Karhinen – Maija Setänen – Markku Turkki )

**********************************************************************

IX TAMMI – cup     la 7.3.2015

15 joukkuetta mukana  !

1.  OSUJAT  ( Jorma Valonen – Heikki Vännilä )    2.  KOMANDA  ( Viktor Protasov – Petri Hyväri ) 3.  JP-TEAM  ( Pirjo Marttila – Jouni Marttila )

Lopulliset  tulokset >  kts. sivu TAMMI – cup 2015

*******************************************************************

Halli SM 2015 Lahdessa 7.-8.2.  ( mukana 100 joukk.) 

1.  Pörrö Kuksaus  ( Anton Soini / Kai Oksa )    2.  Sandels 65  ( Kimmo Nirkko / Late Nirkko )  3.  Patti  ( Timo Kemppi / Pasi Tervala )  4.  Jyppi ( Yrjö Soininmäki / Juhani Vainio )

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

8.  KöMö03 HeVi  ( Heikki / Outi )   10.  KöMö03 KaMa  ( Kari / Matti )  51.  KöMö03 JuPe  ( Juho  / Pekka )  60. KöMö03 TaPe  ( Tavo / Petri )   67. KöMö03 Ärrät  ( Ritva / Raija )

************************************************************************     

Seuran MESTARUUS  ratkottiin la 24.1.

Onnittelut voittajille !

Naiset:  1. Raili Granfors    2. Seija Lehto    3.  Ritva Tiikkaja

Miehet:  1. Kari Kauramaa    2. Jukka Setänen    3. Juha Karvonen

Kts.  Seura mestaruus 2015

KöMö03 Mestaruus 2015 vas. 2. Jukka, 1. Kari, 3. Juha

KöMö03 Mestaruus 2015
vas. 2. Jukka, 1. Kari, 3. Juha

Naisten mestaruus 2015 vas. 2. Seija, 1. Raili, 3. Ritva

Naisten mestaruus 2015
vas. 2. Seija, 1. Raili, 3. Ritva

 

*********************************************************************

Suomenlinnassa Helsingissä järjestettiin la 13.9. kautta aikain ensimmäinen LIITTOMÖLKKY-turnaus, joka keräsi paikalle 21 joukkuetta 11:sta jäsenseurasta. Osallistumisoikeus kisaan kahdella joukkueella / jäsenseura

Köyliim Mölkky 03 : lle   HOPEAA  

Köyliim Mölkystä mukana on kaksi joukkuetta,  KS ja HL.

KS = Matti Kivimäki (c),  Kari Kauramaa ja Juho Kivimäki  ( sijoitus 2. )

HL = Tapani Ketola (c), Jouni Marttila, Tapio Putko ja Pekka Virolainen ( sijoitus 11. )

Pelit alkoivat Suomenlinnassa klo 12.30,  ja päättyivät n. 17.00.  Aurinkoinen sää suosi kisoja 20 asteen lämmöllä.  Kisan järjesti Suomen Kansainvälinen Mölkkyliitto ry / Helsingin Mölkkyseura ry

kuva: Jyri Nyberg                            ”vihreät”   KöMö:läiset oikealla

Suomenlinna 021

heittovuorossa Pekka ( vastassa Mölkkyliiton hallitus ),   KöMölle voitto  2-1

*******************************************************************

Tiedosto:Köyliö.vaakuna.svg