Etusivu

 

 Sivut päivitetty  13.6.2024

Tervetuloa Köyliim Mölkky 03 ry:n kotisivuille. Seura harrastaa mölkkypelitoimintaa ja toiminta-alueenamme on Pyhäjärviseudun kunnat ( Köyliö, Säkylä ja Eura ). Sivuilta löytyy tietoa seurastamme ja kauden aikana pidettävistä kilpailuista. Sivuja / kalenteria päivitetään mahdollisuuksien mukaan. 

************************************************

SEURAN MESTARUUSKISA  ( jäsenien )                        Köyliössä, Kepolan koulun kentällä.                                

NAISET:  ti 7.5. klo 18.00

Naisten mestaruus:  1. Seija Lehto  2. Sirpa Mäkitalo  3. Pirjo Marttila 4. Raija Kauramaa. Lopputulokset:  kts > SEURAMESTARUUS 2024 naiset

Naisten seuramestaruus 2024. Vaikka kuva näyttää vaatetukselta talviselta, kuva on 7. toukokuulta ( +6 )

                      

MIEHET:  ti 14.5. klo 17.45

Miesten mestaruus:  1. Matti Kivimäki  2. Kari Kauramaa  3. Tavo

Jürna   4. Jukka Saari.   Lopputulokset tulee:   kts > SEURAMESTARUUS 2024 miehet

Miesten seuramestaruus 14.5.  Lämpötila jo 22 astetta, miehiä hemmotelttin hellesäässä.

************************************************

  KESÄSARJA 2024   alkoi  ma 20.5.

Osall. maksu  FI09 5476 2320 0127 50    ( HUOM !  viite n:o 23728 )

kts.  >   KESÄMÖLKKYSARJA 2024

**********************************************

XVII TAMMI – cup  /  la 2.3.2024

Turnauksen voittaja:  Harjavallan Haka 1 ( Kari Henttinen – Tero Joutsijoki )     2. MasTap ( Martti Aronen – Tapani Ketola ),  3. Karhumölkky Kamut ( Taito Tommila – Juha Jansson )

Tulokset > kts.TAMMI-cup 2024 

************************************************

HALLISARJA PÄÄTÖKSEEN  7.3.

1. Kalistajat    ( Jarmo Kulmala-Pekka Nurminen-Jouni Marttila- Pertti Susi )

2. Mölkkyveikot    ( Kari Kauramaa- Outi Puisto-Matti Kivimäki )

3. H T M     ( Matti Kallio-Harri Välimaa- Tapani Laine )

4. Vehmanto  ( Seija Lehto- Jukka Setänen-Heikki ja Riitta Vännilä )

Tulokset >  Talvihallisarja  2023 – 24

******************************************************************************

 

UUDET ja VANHAT JÄSENET !     2024  jäsenmaksun ( 5 e ) voi maksaa seuran tilille 1.1. -24 alkaen:                                                                     FI09 5476 2320 0127 50    ( HUOM !  viite n:o 23388 )

************************************************

Vuoden Mölkysti 2023 – Sirpa Mäkitalo  –   ( vas. vuoden 2022 )

 

 

Pöytätupamölkyn 2023 kärkikolmikko, 3. Riitta – 1. Kari – 2. Hannu

Vuosikokoontumistunnelmaa Brunnilassa 2023

************************************************

HALLISARJA  –  Otteluohjelma ja sarjatilanne   >

kts. TALVIHALLISARJA 2023-24

************************************************

 

LIITTO – ottelussa  KAKKOSSIJA  KöMö:lle.  Lahdessa oli mukana 24 joukkuetta.  KöMö:n joukkueessa pelasi Jouni Marttila, Pekka Nurminen ja Heikki Vännilä.

*********************************************

kts. tulokset >   KUNNANMESTARUUS  2023

 **********************************************

XXI RISTOLA-OPEN  2023

 1. Mölkkyveikot  2. Kaanaan Kaatajat  3. Japet  4. JoPeHe

 tulokset    >    RO 23

 *****************************************

KESÄSARJA PÄÄTÖKSEEN                              1. Mölkkyveikot   2.  Jussi Team  3.  Haka 1   4. HTM  

5. Huru Ukot  6. Japet  7. Kalistajat   8. Vehmanto

Kiitos kaikille Kesäsarjaan osallistuneille !

***************************************************************************

14.  SEURAN MESTARUUSKISAT  2023

NAISTEN MESTARUUS RATKAISTIIN   9.5.                                                    1. SEIJA LEHTO  2.  MERJA REPO  3. PIRJO MARTTILA   4. Maija Setänen

lopulliset tulokset sivulla:  SEURAMESTARUUS 2023  NAISET

——————————————————————————————————————–

MIESTEN MESTARUUS RATKAISTIIN  16.5.                                                1. KARI KAURAMAA   2. MARTTI ARONEN   3. JUHO KIVIMÄKI  4. Tapani Ketola

  lopulliset tulokset sivulla:  SEURAMESTARUUS 2023  MIEHET      

**********************************************

kts.  TALVIHALLISARJA 2022-2023

VOITTAJAJOUKKUE 2022 -23:  JussiTeam  ( Jouni – Tavo – Jukka )

hopeaa:  Mölkkyveikot  ( Kari – Matti – Outi – Pekka )

pronssia:  Trio Pirtsakat  ( Pirjo – Helena – Liisa )

*********************************************

kts.  PÄIVITETTY  KILPAILUKALENTERI 2024

*********************************************

UUDET ja VANHAT JÄSENET !     2024  jäsenmaksun ( 5 e ) voi maksaa seuran tilille:   FI09 5476 2320 0127 50  ( HUOM. viite no 23388 )

*********************************************

kts. tulokset :   XVI TAMMI – CUP 2023

**********************************************************

 

VUOSIKOKOONTUMINEN 2022

 

kts. sivu VK2022

 

************************************************

MENESTYSTÄ  LIITTO-OTTELUSTA  !!

Lauantaina 27.8. Helsingin Seurasaaressa kisailtu LIITTO-ottelu oli KöMön hallintaa !

KöMön Kolmosjoukkue sijoittui hopealle:  Jouni Marttila, Tavo Jürna, Jarmo Rautiainen

Kakkosjoukkue neljännelle sijalle:  Kari Kauramaa, Martti Aronen, Antti Pikkarainen

Ykkösjoukkue sijoittui kahdeksanneksi: Jarmo Kulmala, Pekka Nurminen, Pertti Susi

ONNITTELUT  2022  LIITTO-OTTELUSIJOITUKSISTA !

***************************************************************************

SÄKYLÄN KUNNAN MÖLKKYMESTARUUSKILPAILU

Tulokset  >    Kunnanmestaruus 2022

*****************************************************************************

XX RISTOLA OPEN  2022

Kaanaan Kaatajat  yllätti  XX Ristola-Open´ssa !                       1. Kaanaan Kaatajat,  2. Kalistajat,  3. Japet,                                           4. Mölkkyveikot,  5. Jussi Team, 6. HuruUkot

tulokset sivulla > XX RISTOLA OPEN 2022

*****************************************************************************

KESÄSARJA 2022 PÄÄTÖKSEEN                                                                          1.   MÖLKKYVEIKOT,   2.  HURU UKOT,   3.  JAPET,   4.  JUSTIINAT

TULOKSET SIVULLA  >  KESÄMÖLKKYSARJA 2022

******************************************************************************

SEURAN MESTARUUSKILPAILU  2022                              Kepolan koulun kentällä to 19.5.

NAISET:  1. Sirpa Mäkitalo  2. Seija Lehto  3. Ulla Lehtimäki  4. Regina Henttinen

MIEHET:  1. Jouni Marttila  2. Matti Kivimäki  3. Kari Kauramaa  4. Tapani Ketola

Katso tulokset ( myös ottelukohtaiset )  > SEURAMESTARUUS  2022

************************************************

KESÄMÖLKKYSARJA 2022 

TULOKSET SIVULLA  >  KESÄMÖLKKYSARJA 2022

********************************************** 

**********************************************

Talvihallisarjan  A-finaalin voitto  Mölkkyveikoille !    Mölkkyveikot – Haka 2   3-0  ( 50-44, 50-44, 50-25 ). 

Pronssiottelu:  Vehmanto – Kalistajat  2-0 ( 50-31, 50-28 )

Talvihallisarjan  B-finaalin voitto  Wirkuille !  ( HuruUkot – Wirkut 1-3  ( 50-46, 40-50, 48-50, 0-50 )

***************************************************************************

      Vuoden tauon jälkeen pelattiin taas  –

    XV TAMMI – cup  2022

  Voitto meni Harjavaltaan 

Haka 1 –  TAMMI – cup´in voittaja 2022 ( Tero Joutsijoki ja Kari Henttinen )  Onnittelut mestareille !!

 Tiukan vastuksen antoi MasTap ( Martti Aronen / Tapani Ketola ) , joka nöyrtyi 3 – 1 tappiolla.  Kolmanneksi sijoittui alussa kangerrellut Jussi Team ( Tavo Jürna / Jukka Saari ), neljänneksi vaihtelevasti pelannut isä-poika  KiviSet ( Juho ja Matti Kivimäki )

kesk. TC22 mest. Haka1 ( Kari/Tero ), vas. hopeaa MasTap ( Tapani/Martti) oik. pronssi JussiTeam ( Tavo/ Jukka), äär. vas KiviSet ( Juho/Matti )

kts- tulokset  XV Tammi-cup 2022

*******************************************

KarhuMölkyn kutsukilpailu pelattiin Porissa pe 11.3.  Mukana oli kuusi joukkuetta. Neljä Porista, Köyliöstä ja Harjavallasta yksi.   Joukkueet Köyliim Mölkystä otti voiton ja kakkostilan. Ykköseksi sijoittui KöMö03 ( Kari, Pekka ja Tapani ),  kakkoseksi Haka ( Tero, Kari ja Juha ),  kolmanneksi KarhuMölkky.

**********************************************

Kesämölkkysarjan finaalipelit :

  1. Mölkkyveikot  ( Kari Kauramaa – Outi Puisto ),  2. Vehmanto ( Seija Lehto – Maija Setänen – Jukka Setänen ),  3. JiiTeet ( Jouni Marttila – Tavo Jürna – Tapani Ketola ),  4. Kalistajat          ( Jarmo Kulmala – Pekka Nurminen – Pertti Susi ),  5. Seniorit  ( Hannu Tuomola – Merja Repo – Raija Kauramaa ),  6. PSP ( Jouko Juhola – Matti Suoyrjö – Martti Aronen )

Tulokset >  kts. sivu:   KESÄMÖLKKYSARJA  2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

**********************************************

RISTOLA – OPEN  2021

XIX RISTOLA OPEN – mölkkyturnaus Köyliössä

  1. KiviSet  ( Juho ja Matti Kivimäki, Pekka Virolainen )  2. PSP ( Jouko Juhola, Matti Suoyrjö, Martti Aronen )  3. Vehmanto  ( Jukka Setänen, Seija Lehto, Maija Setänen )  4. JPT-Team   ( Jouni  Marttila, Pirjo Marttila, Tapani Ketola )

kts. tulokset   >   XIX  RISTOLA OPEN 2021

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

**************************************************************************

Seuran mestaruudet ratkaistiin la 22.5.

NAISET:   1.  Pirjo Marttila  2. Outi Puisto   3.  Seija Lehto   4. Maija Setänen

MIEHET:    1.  Jouko Juhola  2. Jouni Marttila   3.  Pekka Nurminen   4.  Tapani Ketola

kts. tulokset:  SEURAMESTARUUS 2021


 

**********************************************

Saatavilla  vielä  seuran  T-paitoja ( sinisiä )  –  8 e / kpl Ala-Satakunnan Op    /    Pintos Oy    /    Köyliön  Fysioterapia Oy

koot:  S   (3 kpl)  –  M   (5) –  L  (4)  –  XL (3)  – XXL (4)              tilataan lisää, jos kysyntää !

**********************************************

TAMMI – CUP 2021  –   ei järjestetä vuonna 2021

************************************************************

kts. tulokset:  TALVIHALLISARJA 2020 – 2021  ( keskeytetty )

****************************************************************************

Säkylän kunnanmestaruus 2020 – Mölkky

ke  9.9.  klo 17.30  –  Kepolan kentällä

Mestaruudet:

Naiset:  1. Outi Puisto  2. Seija Lehto / Riitta Vännilä  3. Raija Kauramaa  5. Maija Setänen

Miehet:   1.  Matti Kivimäki  2.  Jarmo Kulmala  3. Martti Aronen  4.  Jouko Juhola

kts.   Kunnanmestaruus 2020

******************************************************************************

 KESÄSARJA 2020   heinäkuussa  ( 2.7. – 23.7. )

Sarja päättynyt    >     KIITOS  osallistuneille  joukkueille !

Voittaja joukkue :    OSUJAT   (  Jorma Valonen  –  Heikki Vännilä  )

hopeaa :      KALISTAJAT   (  Jarmo Kulmala – Pekka Nurminen – Pertti Susi  )

pronssia :     HAKA 1    ( Tauno Toukola – Jarmo Rautiainen – Juha Karvonen  ) 

Kts.   KESÄSARJA   2020

****************************************************************************

    XVIII RISTOLA OPEN  26.7.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1.   Osujat    2. Kalistajat   3.  Mölkkyveikot  4.  PSP    5.  TJiit    6. Palikat 

Kts.   XVIII  RISTOLA OPEN  2020

*****************************************************************************

XIV  TAMMI – cup 2020

Karkauspäivänä pelattu Mölkkyturnaus  Lallintalolla:

 1.  JoMa  ( Jouko Juhola – Martti Aronen ),  2.  Mummit  ( Sirpa Mäkitalo -Ulla Lehtimäki )  3. Mölkyn Kölkyn   ( Jarmo Kulmala  –  Pekka Nurminen ),  4. Tikat  ( Seija Lehto – Ritva    Tiikkaja ),   5. Vanhat Tytöt  ( Maija Setänen – Liisa Junttila ),  6. Harjavallan Haka  ( Jorma  Virtanen – Juha Karvonen )

Tulokset  >  XIV TAMMI – cup 2020

*****************************************************************************

K ö M ö 0 3  –  S E U R A M E S T A R U U S    2 0 2 0

Mestaruudesta kisailtiin  Eurassa,  Raikun petankihallilla    la 1.2.2020

Naisten sarja ( 13 ) :  1. Outi Puisto,  2. Sirpa Mäkitalo,  3. Eeva Teperi    –  4.  Seija Lehto, 5.  Pirjo Marttila,  6. Ulla Lehtimäki

Miesten sarja ( 17 ) :    1.  Kari Kauramaa,    2.  Jarmo Kulmala,    3.  Jouko Juhola    –         4.  Tapani Ketola,   5.  Pekka Virolainen,   6.  Jukka Saari  

Lopulliset tulokset   >    kts.  SEURAMESTARUUS  2020

*****************************************************************************

Seurahistoriaa !   Onnittelut Outille !

Outi Puisto valittiin la 23.11.2019 Suomen Mölkkyliitto ry:n  hallitukseen v. 2020 – 2021.

Kokouksen jälkeen  MÖLKKYGAALA ,  jossa

Jarmo palkittiin Vuoden Seura-aktiivina 2019 ja

Tapani esitti liiton pyynnöstä  KöMö03:en  syntyä,  historiaa,  tulevaisuutta.

Kokous pidettiin Lahdessa, Lahden Työn Paikan tiloissa.

Kokouksessa mukana seurastamme Tapani ja Jarmo

 

 

 

 

 

******************************************************************** 

KESÄSARJA

Kesämölkkysarja 2019 pelattiin touko- ja kesäkuussa ent. Köyliön alueen kentillä, sekä Eurassa.   

Sarjan voitti  TaJu Group,  toisena  Harjavallan Haka 2,  kolmanneksi  Mölkkäävät Pölkyt,   neljäs  Ladyt

Kts. sivu:    KESÄMÖLKKYSARJA 2019         

 

***********************************************

NUORTEN ( KUNNAN ) MÖLKKYMESTARUUS 2019

Tytöt 2008 – 2010:  1. Meelika Jürna, 2. Ellinoora Hyväri, 3. Mari Hyväri,  4. Seela Vännilä,  tytöt 2011 – 2012:  1 Matilda Marttila

Kunnan ( nuorten ) mestaruuskisan mitalistit 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*************************************************************************

HALLISARJA PÄÄTÖKSEEN 21.3.

  1.  Jussi Team    ( Jukka Saari – Tavo Jürna – Petri Hyväri – Jere Hyväri )
  2.  Mölkkyveikot    ( Kari Kauramaa – Juho Kivimäki – Pekka Virolainen – Outi Puisto )
  3.  TM Ladyt    ( Maija Setänen – Seija Lehto – Pirjo Marttila – Pirjo Sillanpää )
  4.  TM Tuhnut    ( Jouko Juhola – Jukka Setänen – Tapani Ketola )

 Lopullinen sarjataulukko  >  Hallisarja 2018 – 19

*****************************************************************************

KOLMASTOISTA KERTA  TAMMI-cup´ia

XIII TAMMI-cup 2019 mölkkyturnaus Yttilässä                                      1.  Piispan Kaatajat  ( Tapio Putko / Matti Kivimäki )                                                     2.  Mölkkyveikot   ( Juho Kivimäki / Kari Kauramaa )                                                     3 JT – Tiimi   ( Jussi Saari / Tavo Jürna )

Tulokset:   TAMMI -cup 2019  >   

************************************************************************

 

SEURAN MESTARUUSKISA KISAILTIIN la 26.1.

Eurassa,  Euran Raikun petankihallilla,  Fankkeella.

Naiset:  1.  Seija Lehto,   2.  Ulla Lehtimäki,   3.  Pirjo Marttila

Miehet:  1.  Juho Kivimäki,   2.  Jukka Setänen,  3.  Tavo Jürna

Onnittelut voittajille  ja  KIITOS kaikille osallistuneille  !

Kts.  muut sijoitukset  >  SEURA MESTARUUS 2019 

***************************************************************************

Mölkkyliiton jäsenseurojen LIITTO-ottelu järjestettiin Asikkalassa la 8.9.

Mukana seuroista kaksi joukkuetta.  Yhteensä joukkueita oli 25.                                            1. MK Lahti,   2. Cobra,   3. MK Lahti II  …..  7. KöMö03 I  ( Jouni-Jarmo-Tapani ) …..             23. KöMö03 II  ( Heikki-Jorma-Tapio )

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ensimmäinen  MÖLKKYLEHTI  nro 1  on  ilmestynyt !

Helsingin Mölkkyseura ry:n  julkaisemana

 

 

KöMöläiset  kiittää HMS:aa ( ja kaikkia jutuntehneitä ) mahtavasta lehdestä !!     Huom.  painosmäärä 100 kpl,  siis keräilyarvoa !

( Ota yhteyttä   ( Tapani ),  jos haluat lukea tätä )

 

******************************************************************

2.  LIITTOMÖLKKY – kisa   Köyliössä   

Lauantaina 29.8. pelattiin Mölkkyliiton jäsenseurojen välinen LIITTOMÖLKKY-kisa. Tänä vuonna tapahtuman järjesti Köyliim Mölkky 03 ry  yhteistyössä Mölkkyliiton kanssa  Kepolan alakoulun kentällä.

Mitalijoukkueet  tulivat Uudeltamaalta:

Ykkös – ja kolmossijan vei nimiinsä  Helsingin Mölkky Seura 1 ja 2. Hopealle sijoittui  hyvinkääläinen  Cobra Team.   Neljänneksi  tuli  hollolalainen Janetzki 1

HMS ja LALLI

LALLI ja HMS LIITTOMESTARIT 2015

*******************************************************************

Tiedosto:Köyliö.vaakuna.svg